Strona główna WSNS Rekrutacja WSNS Rekrutacja WSNS WSNS Facebook WSNS Facebook WSNS Lubię To

Kosmetologia w medycynie - studia podyplomowe dwusemestralne przez Internet

Ponieważ studia w systemie e-learning są równoważne ze studiami realizowanymi w trybie stacjonarnym, absolwenci otrzymują takie same dyplomy.

Oczywistymi korzyściami e-learningu są: optymalizacja czasu i oszczędność środków finansowych. Ucząc się nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazd, ani nie musisz stawiać się na określoną godzinę w wyznaczonym miejscu. Do nauki zabierasz się wtedy, kiedy sam uznasz, że jest na to dobry moment i przerabiasz materiał we własnym tempie.

Cele studiów

Szeroki rozwój produktów kosmetycznych odzwierciedla się w dbałości o wygląd, estetykę ale również o higienę i zdrowie. Do lekarzy różnych specjalności zgłaszają się pacjenci z prośbą o porady związane z problemami skórnymi, lub natury estetycznej, bądź też wynikającymi z niepożądanego działania kosmetyków. Lekarz, wzbogacony o wiedzę z zakresu kosmetologii, określa pacjentowi ograniczenia w stosowaniu kosmetyków wynikające z określonych problemów zdrowotnych.

W wielu przypadkach lekarze udzielają porad dotyczących stosowania kosmetyków lub kosmeceutyków jako czynników wspomagających terapię, np. przy schorzeniach dermatologicznych. Współcześnie obserwuje się coraz większy udział lekarzy w działaniach z zakresu medycyny estetycznej - dermatologii estetycznej, chirurgii plastycznej i naczyniowej, podologii i innych.

W środowiskach medycznych występuje zatem duże zapotrzebowanie na wiedzę o kosmetykach, ich składnikach i działaniu, tak w aspekcie efektów pożądanych jak i negatywnych prawnych aspektach obrotu itp.

Studia podyplomowe przez Internet „Kosmetologia w medycynie” wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu, oferując starannie dobrane elementy wiedzy o kosmetykach przedstawione w sposób odpowiadający wymaganiom środowiska lekarskiego. Nowatorski system nauki umożliwia połączenie trudnej i czasochłonnej pracy lekarza z nauką na studiach podyplomowych.

Celem studiów „Kosmetologia w medycynie” jest zapoznanie lekarzy z wiedzą o kosmetykach: ich praktycznych aspektach, własnościach, działaniu, substancjach czynnych, zakresie stosowania, przeciwwskazaniach i ograniczeniach ich stosowania. Uzyskana wiedza pozwoli również na określenie efektów działania kosmetyków i kosmeceutyków oraz zweryfikowanie metod oceny tych efektów. Słuchacze uzyskują również informacje na temat aspektów prawnych stosowania kosmetyków.

Adresat studiów

Adresatami studiów podyplomowych „Kosmetologia w medycynie” są osoby zainteresowane problematyką kosmetologii i medycyny estetycznej, preferowane są osoby posiadające wykształcenie wyższe medyczne.

Warunki przyjęcia

Do postępowania rekrutacyjnego dopuszczeni zostają kandydaci, którzy dostarczą:

 1. wypełniony wniosek rekrutacyjny - do pobrania ze strony www Uczelni;
 2. ksero dyplomu ukończenia studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, lekarskich, magisterskich);
 3. 2 zdjęcia legitymacyjne;
 4. ksero dowodu osobistego;
 5. dowodu uiszczenia opłaty wpisowego.

W przypadku uzyskania możliwości zrefundowania kosztów studiów przez różne instytucje samorządowe, gospodarcze i terytorialne lub resortowe i społeczne w danym regionie, należy przedłożyć stosowny dokument.

Termin składania dokumentów:

Dokumenty należy złożyć (można wysłać komplet dokumentów pocztą) w Dziekanacie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych ul. Zamojska 47, 20-102 Lublin, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 tel. (81) 441 33 11 pokój 227, w soboty 8-14.

W WSNS obowiązują dwa terminy składania dokumentów rekrutacyjnych na studia podyplomowe w danym roku akademickim:

Pierwszy nabór letni od 15 maja do 15 września danego roku akademickiego.
Drugi nabór zimowy od 15 listopada do 25 lutego danego roku akademickiego.

Szczegółowe warunki rekrutacji

Metody kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Studenci otrzymują podręcznik multimedialny na dysku CD-ROM. Każdy student podczas trwania studiów ma zagwarantowaną opiekę ze strony nauczyciela prowadzącego przedmiot. Dzięki wykorzystaniu istniejących w sieci Internet narzędzi - stron WWW, e-mail, itp. - opiekun prowadzący przedmiot stymuluje proces dydaktyczny.

Prowadzący przedmiot pomaga studentowi w przyswojeniu materiału udzielając wyjaśnień, sprawdza postępy w nauce. Jest również osobą odpowiedzialną za kreatywne ustosunkowanie studenta do przekazywanych w ramach przedmiotu treści merytorycznych. Zaliczenie każdego przedmiotu odbywa się na podstawie egzaminu. Egzamin składany jest na uczelni po zakończeniu półsemestru, w trakcie sobotniego, kilkugodzinnego zjazdu egzaminacyjnego.

Przewiduje się cztery zjazdy egzaminacyjne w trakcie studiów i jeden zjazd na egzamin końcowy. Zajęcia praktyczne prowadzone są w systemach weekendowych sobota-niedziela.

Ramowy program kształcenia

Na zajęcia składają się: wykłady (w) i zajęcia praktyczne (p) prowadzone w formie warsztatów, pokazów gabinetowych i laboratoryjnych.

Przedmiot Godziny Rozwinięcie tematyki
Fizjologia i anatomia skóry i jej przydatków 10w Skóra jako organ, funkcje, budowa makroskopowa, przydatki. Naskórek, funkcje, fizjologia, mechanizmy immunologiczne – podrażnienia i alergie, wytwarzanie warstwy rogowej. Budowa i działanie warstwy rogowej. Skóra właściwa. Tkanka podskórna. Gruczoły potowe, gruczoły łojowe, włosy. Dysfunkcje skóry i przydatków.
Podstawy informatyki w medycynie 10w Proste jak i bardzo wyrafinowane możliwości zastosowań komputerów w medycynie, m.in. prezentacje w Power point
Toksykologia 5w Podstawy toksykologii ogólnej kosmetyków. Podrażnienia i alergie. Źródła danych, sporządzanie PIF
Kosmetyki i surowce kosmetyczne 40w Rynek, segmentacja Skład kosmetyków, surowce kosmetyczne, nomenklatura INCI. Składniki bazowe, czynne, kształtujące formę, konserwanty i inne składniki pomocnicze. Czytanie składu INCI. Charakterystyka kosmetyku na podstawie składu. Ocena poprawności i spójności deklaracjiNawilżanie skóry i kosmetyki nawilżające. Warstwy okluzyjne. Substancje nawilżające i ich działanie. Kosmetyki ochronne. Ochrona przeciwsłoneczna, filtry i substancje ekranujące, SPF. Ochrona przeciwrodnikowa, antyutleniacze i inne inhibitory reakcji rodnikowych. Kosmetyki anti-age i przeciwzmarszczkowe. Substancje regulujące i stymulujące odnowę: hydroksykwasy, retinoidy, NNKT, LMW peptydy, inne. Kosmetyki dziecięce. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni i stóp. Mycie i środki myjące. Mydła, combo i syndety. Składniki. Działanie na skórę. Środki do higieny intymnej. Higiena jamy ustnej, kamień nazębny, próchnica, metody profilaktyki. Wybielanie zębów. Preparaty kapielowe. Preparaty do golenia, depilacji i epilacji. Kosmetyki dla mężczyzn. Dezodoranty i antyperspiranty Biocydy i repelenty. Cera wrażliwa, kosmetyki do cer wrażliwych, kosmetyczne substancje przeciwpodrażnieniowe. Kosmetyki i substancje czynne do pielęgnacji cery tłustej. Inhibitory melanogenezy i inne kosmetyki rozjaśniające skórę i przebarwienia. Samoopalacze i stymulatory melanogenezy. Kosmetyki stosowane w zwalczaniu otyłości i celulitu. Inne. Wyroby perfumeryjne, Percepcja zapachu,nuty zapachowe. Naturalne olejki eteryczne. Syntetyczne środki zapachowe. Produkty perfumeryjne. Podstawy farmakognozji kosmetycznej. Terpeny i flawonoidy. Naturalne substancje o działaniu przeciwpodrażnieniowym. Budowa i fizjologia włosa typy włosów, uszkodzenia Mycie włosów i szampony. Odżywki i preparaty kondycjonujące, substancje czynne i zakres działania. Preparaty do układania i modelowania fryzury, trwałe ondulacje. Farby i rozjaśniacze do włosów środki przeciwłupieżowe i zapobiegające wypadaniu włosów Zasady pielęgnacji paznokci, aspekty zdrowotne
Ustawodawstwo i bezpieczeństwo stosowania kosmetyków 20w Przepisy i akty prawne regulujące dopuszczenie i obrót kosmetykami. Bezpieczeństwo stosowania kosmetyków. Organizacje, źródła informacji.
Formy kosmetyczne 10w Podstawy teoretyczne, czynność powierzchniowa. Środki powierzchniowo czynne, rodzaje, działanie na skórę Roztwory i pseudoroztwory. Zagęszczanie roztworów, podstawy reologii, żele. Emulsje i zawiesiny, emulgatory, środki zwilżające, stabilizacja emulsji i zawiesin. Piany.
Substancje naturalne 10w Wybrane rośliny kosmetyczne składniki i działanie.
Kosmetyki kolorowe 10w Teoria barw i analiza kolorystyczna. Kosmetyki do makijażu i kamuflażu
Suplementacja dla urody 10w Prawdy i mity suplementacji kosmetycznej – witaminy, karotenoidy, inne, („nutriceutyki”)
Ocena działania kosmetyków 10w + 5p Metody subiektywne i obiektywne. Aparatura. Grupy panelowe. Wiarygodność wyników. Ocena sensoryczna
Kosmetyki i zabiegi profesjonalne 10w + 15p Zaawansowane zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem urządzeń nieobojętnych dla zdrowia: np. endermologia, dermabrazja, mezoterapia, lasery o niskiej mocy, urządzenia wykorzystujące fale radiowe i ultradźwięki.
Kosmetyka stanów patologicznych w dermatologii 10w Współpraca lekarza i kosmetyczki podczas terapii dermatologicznych, w leczeniu różnych schorzeń, i korekcjach estetycznych. Możliwości i ograniczenia stosowania kosmetyków i wykonywania poszczeglnych zabiegów
Podstawy medycyny estetycznej 20w + 5p Filozofia medycyny estetycznej, diagnostyka defektów estetycznych, najczęstsze defekty estetyczne terapia i niechirurgiczna korekcja . Typowe materiały, urządzenia, procedury i zabiegi.
Podologia kosmetyczna 10w + 5p Anatomia, fizjologia, patofizjologia układów budujących kończyny dolne. Biomechanika kończyn dolnych. Badanie kliniczne kończyn dolnych. Zastosowanie opatrunków aktywnych w pielęgnacji kończyn dolnych. Dobór wkładek ortopedycznych. Choroby naczyniowe kończyn dolnych. Chirurgia kończyn dolnych. Zabiegi podologiczne stosowane w stanach chorobowych kończyn dolnych.

Warunki ukończenia:

 • udział w zajęciach w formie elektronicznej
 • uzyskanie pozytywnych ocen z egzaminu końcowego oraz z poszczególnych przedmiotów
 • wniesienie wymaganej opłaty za studia

Absolwenci otrzymują

 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych - świadectwo nie różni się od świadectw studiów prowadzonych metodą tradycyjną
 • Ocena na świadectwie to średnia ocen: z zaliczeń przedmiotów uzyskanych w toku studiów i z egzaminu końcowego.

SOCJOLOGIA KOSMETOLOGIA DIETETYKA
RATOWNICTWO MEDYCZNE TECHNIKI DENTYSTYCZNE TANIEC
PSYCHOLOGIA PRACA SOCJALNA

Wolne niedziele w WSNS WSNS promocja w opłatach za studia I stopnia WSNS promocja w opłatach za studia podyplomowe
Letni nabór podyplomowe online Brak opłaty rekrutacyjnej Inter Edukacja Centrum Kształcenia Kadr Akademia Jazdy Prawo Jazdy Lubin

Nasi PERTNERZY

POLITYKA COOKIES

KONTAKT:
ul. Zamojska 47, 20-102 Lublin

KONTO BANKOWE:
Alior Bank S.A.
39 2490 0005 0000 4520 2292 3812

© 2017 wNET

studia w lublinie szkolenia bhp szkolenia pedagogiczne Kursy zawodowe Kursy kwalifikacyjne Kursy doskonalące Szkolenia zawodowe Szkolenia kwalifikacyjne Szkolenia doskonalące Szkolenia Lublin Kursy Lublin kursy dla nauczycieli kursy dla kadr szkolenia dla nauczycieli szkoleniadlanauczycieliwarszawa szkoleniadlanauczycieliwars warszawa.szkoleniadlanauczycieli szkoleniadlanauczycielikatowice szkoleniadlanauczycieligdansk szkoleniadlanauczycieliwroclaw szkoleniadlanauczycielipoznan szkoleniadlanauczycieliszczecin szkoleniadlanauczycielilodz szkolenia dla kadr kursydlanauczycieli szkoleniedlanauczycieli kursmakijazulublin doradztwozawodowestudiapodyplomowewarszawa doradztwozawodowestudiapodyplomowekatowice dietetykastudiapodyplomowewarszawa dietetykastudiapodyplomowekatowice socjoterapiastudiapodyplomowewarszawa socjoterapiastudiapodyplomowekatowice szkoleniekursdlanauczycieli doradztwozawodowestudiapodyplomowe dietetykastudiapodyplomowe posrednictwopracystudiapodyplomowe socjoterapiastudiapodyplomowe asystentrodzinystudiapodyplomowe Kurs języka migowego Kurs na wychowawcę kolonijnego Kurs na wychowawcę kolonijnego

Galeria Filcu żerel.pl tapety natryskowe w Lublinie tapety natryskowe lublin Kurs prawa jazdy lublin Akademia jazdy lublin Studia podyplomowe Studia podyplomowe Lublin Studia podyplomowe Lublin Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu online

STUDIA I STOPNIA (licencjackie)

socjologia - specjalności: doradztwo zawodowe, socjotechnika i marketing polityczny, socjotechnika reklamy

kosmetologia

techniki dentystyczne - specjalności: ortodoncja, protetyka

dietetyka - specjalności: dietoterapia, żywienie zbiorowe, żywienie w sporcie, profilaktyka żywienia

taniec - specjalności: taniec towarzyski, taniec współczesny, taniec latynoski, choreoterapia

ratownictwo medyczne

praca socjalna z ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi z rodziną

pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

INTER-EDUKACJA Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oferuje szkolenia dla nauczycieli kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli, kursy doskonalące dla nauczycieli, warsztaty dla nauczycieli, studia podyplomowe dla nauczycieli uczących m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Bydgoszczy, Białymstoku, Kielcach, Radomiu, Rzeszowie, Olsztynie, Rzeszowie, Szczecinie.

INTER-EDUKACJA Centrum Kształcenia Kadr

Możesz mieszkać m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Radomiu, Rzeszowie, Kielcach, Białymstoku, Krakowie, Częstochowie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Olsztynie, Toruniu, Gdańsku, Suwałkach, Szczecinie, Opolu, ale studiować w WSNS

STUDIA PODYPLOMOWE realizowane przez Internet (e-learning) w zakresie

DORADZTWA ZAWODOWEGO - dwusemestralne i trzysemestralne

KOSMETOLOGII W MEDYCYNIE - dwusemestralne Internet

RATOWNICTWA PRZEDMEDYCZNEGO - dwusemestralne

DIETETYKI I PLANOWANIA ŻYWIENIA - dwusemestralne i trzysemestralne

PSYCHODIETETYKA - dwusemestralne

BADADAŃ RYNKOWYCH - dwusemestralne

EUROPEJSKIEGO DORADCY ZAWODOWEGO - dwusemestralne

SOCJOTERAPII i profilaktyki społecznej dzieci i młodzieży - trzysemestralne

POŚREDNICTWA PRACY - dwusemestralne

EKONOMIA SPOŁECZNA - dwusemestralne

PUBLIC RELATIONS PROMOCJA I REKLAMA

PEDAGOGIKA ZDROWIA I PROFILAKTYKA SPOŁECZNA

DIAGNOZA I TERAPIA PEDAGOGICZNA - trzysemetralne

ORGANIZACJA POMOCY SPOŁECZNEJ - dwusemetralne

ASYSTENT RODZINY - PRACA SOCJALNA Z RODZINĄ - dwusemetralne

PRACA Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI I STARSZYMI - dwusemetralne

ORGZANIZACJA I ZARZĄDZANIE OPIEKĄ NAD LUDŹMI STARSZYMI

EDUKACJA ZDROWOTNA

LikesXL

KOSMETOLOGIA I ODNOWA BIOLOGICZNA

socjologia studia I stopnia

praca w Niemczech opiekunka